نظر به رعایت اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری،ضمانت برگشت محصول در نظر گرفته شده است. لذا مشتریان محترم میتوانند در صورت بروز مسائل و مشکلات ذیل از این سرویس بهره مند گردند.

۱- مغایرت(عدم تطابق) مشخصات فنی محصول:

 چنانچه محصول خریداری شده دارای کیفیت نامطلوب باشد و یا از لحاظ مشخصات با اطلاعات ارائه شده مغایرت داشته باشد، مشتریان محترم می بایستی اشکال و ایراد آن را حداکثر تا یک روز کاری پس از تحویل سفارش گزارش دهند و یا با شماره های مندرج تماس حاصل فرمایند تا در صورت تأیید ایراد محصول، محصول مورد نظر برگشت داده شود و وجه آن مسترد گردد و یا در صورت تمایل محصول جایگزین و مورد تأیید مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال گردد. (بدیهی است محصول مرجوعی می بایستی در شرایط اولیه بسته بندی خود قرار داشته باشد)

۲- منصرف شدن مشتریان پس از خرید: در صورت منصرف شدن از خرید محصول قبل از ارسال سفارش، مشتریان محترم می بایستی هر چه سریعتر با واحد پیگیری سفارشات تماس گرفته و انصراف خود را از خرید محصول اعلام فرمایند. در صورتی که پس از دریافت کالا، مشتریان محترم از خرید خود منصرف شوند، حداکثر تا ۲ روز کاری می بایستی انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهند و محصول را مطابق با شرایط بسته بندی اولیه و تقبل هزینه حمل مرجوع نمایند.

۳- آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل: با توجه به بسته بندی استاندارد تمامی محصولات جهت ارسال، در صورتی که محصول خریداری شده در اثر حمل و نقل دچار آسیب دیدگی شود، مشتریان محترم می بایستی حداکثر تا یک روز کاری پس از دریافت سفارش اطلاع رسانی نمایند و در صورت تأیید شرکت حمل کننده ی سفارش، در کوتاه ترین زمان ممکن پس از تحویل گرفتن کالای آسیب دیده، محصول مورد نظر مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

نکات مهم در نحوه ارسال محصول : از مشتریان محترم تقاضا میشود در صورت بروز هر گونه مشکل و یا تصمیم گیری جهت مرجوع نمودن محصول، حتماً قبل از آن با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایند و از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری نمایند.

در صورتی که مشتریان محترم ساکن شیراز نباشند، جهت ارسال محصول خود می بایستی از پست پیشتاز و یا باربری تأیید شده استفاده فرمایند. در غیر اینصورت فروشگاه هزینه ارسال آن را بر عهده نخواهد گرفت. هزینه ی پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست و هزینه حمل توسط باربری پس از تأیید واحد خدمات پس از فروش به حساب مشتریان واریز خواهد شد.

هزینه ارسال : در صورتی که موضوع مرجوع نمودن محصولات، مربوط به ایراد کیفی محصول و یا عدم تطابق مشخصات فنی با اطلاعات ارائه شده باشد، هزینه های ارسال بر عهده ما میباشد و از هنگامی که وضعیت محصول مرجوعی در واحد خدمات پس از فروش مشخص و تأیید شود، حداکثر تا ۴۸ ساعت مبلغ به حساب مشتریان محترم واریز خواهد شد.


مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
درصورت آنلاین نبودن پشتیبان می توانیداز طریق برقراری تماس تلفنی یاواتساپ باشماره های 09170005033 و 09021185033 ارتباط برقرار کنید