کاربرد آب تصفیه


۱- پختن غذا:

میزان کیفیت و نحوه ی طبخ غذا اثر به سزایی بر سلامت اعضای خانواده دارد.استفاده از آب تصفیه شده برای پختن غذا نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های مختلف به خصوص بیماری های کلیوی و گوارشی دارد.این موضوع برای بانوان باردار،خردسالان،و بیماران از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اگر از آب لوله کشی(آب سخت) برای پخت غذا استفاده میکنید باید بدانید :
اولا ؛ با جوشیدن آب در حین طبخ غذا،مولکول های آب،تبخیر شده و درنتیجه میزان املاح و سختی آب بیشتر می شود.
ثانیا ؛ آب سخت باعث دیر پخته شدن حبوبات میگردد .
ثالثا ؛ به جداره قابلمه آسیب زده  و باعث ایجاد قشر آهکی بر روی جداره قابلمه می شود.
۲- دم کردن چای و قهوه:

اگر در کتری ،سماور،چای ساز و غیره از آب تصفیه شده استفاده کنیم به هیچ وجه رسوب نگرفته و دیگر نیازی به رسوب گیر سماور و کتری پیدا نمی کنیم. همچنین  آب سخت(آب لوله کشی) باعث از دست دادن طعم و مزه خوب چای و قهوه می‌شود.
پیشنهاد میکنیم یکبار چای و یا قهوه را با آب تصفیه شده تهیه و میل بفرمایید تا تفاوت را احساس کنید . مطمئن باشید از طرفداران آن خواهید شد .
۳- اتوکشی:

اگر برای اتوی بخار از آب تصفیه شده استفاده کنیم دیگر نیازی به جرم گیری نخواهیم داشت ( اتو نیازی به calc clean ندارد).
۴- تمیز کردن میوه ها:

بعد از شستشوی میوه ها و از بین بردن گل و لای آنها،‌ بهتر است سطح آنها را با آب تصفیه شده تمیز نماییم ؛ با این عمل از احتمال آلوده شدن میوه به آلاینده ها جلوگیری کرده ایم.
۵- آب دادن به گیاهان:

برای نگهداری بهتر از گیاهان باید از دادن آب خیلی سرد و کلردار به آنان خودداری نماییم.از آنجایی که آب تصفیه شده بدون کلر و مشتقات شیمیایی آن و همچنین حاوی مواد معدنی است ؛ لذا استفاده آن برای گیاه بسیار مفید می باشد

نوشته شده توسط :هاله نوروزی
مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
درصورت آنلاین نبودن پشتیبان می توانیداز طریق برقراری تماس تلفنی یاواتساپ باشماره های 09170005033 و 09021185033 ارتباط برقرار کنید